Позичальники звільняються від зобов’язань по кредиту?!

16 червня 2020 року були внесені зміни до Господарського та Цивільного кодексу України Законом № 691-IX.

Так, від чого можуть бути звільнені позичальники?

☑️Так, позичальники на період карантину встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19, або/та у тридцятиденний строк після дня завершення дії такого карантину виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця (позикодавця) неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.

А це означає, що тіло кредиту та відсотки за користування кредитом, все одно прийдеться сплатити. Тобто це свого роду, умовна відстрочка❗️ без застосування відповідальності у вигляді штрафних санкцій, яка визначена законом.

У випадку невиконання зобов’язання по кредитному договору, звичайно, що кредитор буде мати право звернути стягнення на іпотеку надану позичальником в рахунок забезпечення кредиту.

Проте варто знати, що такі питання щодо несвоєчасного внесення оплати по тілу кредиту чи відсотків, у зв’язку із дією карантину, повинні проводитися шляхом комунікації з кредитором, і бажано письмово.

Наприклад, якщо так сталося, що внаслідок карантину, ви залишилися тимчасово без роботи і не маєте можливості сплачувати кредит і відсотки, бажано письмово звернутися до кредитора і попередити його про такі обставини, щоб у майбутньому уникнути кваліфікацію ваших дій як зловживання своїми правами та умисне ухилення від виконання обов’язків по договору кредиту.

➡️Залишилися запитання, звертайтесь:
тел. +38 093 254 27 88
м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 19, оф. 1203
електронна пошта: kredytpro@ukr.net