“Я автор❗️, написав книгу📇 і хочу опублікувати її для широкого кола осіб, чи потрібно реєструвати моє авторське право на цей твір?”

Питання доволі цікаве, адже авторське право виникає з моменту створення твору і вираження його в матеріальному або на матеріальному носії.

При тому, що реєструвати авторські права на твір не обов’язково, авторові у багатьох випадках важливо подбати про фіксацію дати створення свого твору. Адже недооцінка цього моменту в майбутньому може ускладнити авторові захист своїх прав на власний твір.

Тому, одним із засобів фіксації дати створення твору є його реєстрація.

Реєстрація авторського права дає авторові твору наступні переваги: 
🎯при виникненні спірних питань, звільняє автора від необхідності доказування його авторства: тому що реєстрація авторського права автоматично надає презумцію. Отримана в такий спосіб презумція слугує звільненням від доказування авторства на твір не тільки в Україні, але також в інших країнах світу; 
🎯 закріплює за автором та слугує підтвердженням для третіх осіб володіння майновими правами даного автора. Якщо вперше дізналися або почули про це, то пропонуємо прочитати розділ присвячений відмінностям майнового авторського права від немайнового; 
🎯 дозволяє укладати ліцензійні договори про передачу авторського права;
🎯 дозволяє продавати автору право власності на створений ним твір, тобто слугувати предметом купівлі-продажу його авторського права; 
🎯дозволяє слугувати однією з форм внеску до статутного капіталу підприємства

Реєстрація авторського права здійснюється на території України. Щодо міжнародної реєстрації, то “міжнародна реєстрація авторського права” для авторського права не існує (на відміну від торгових марок або винаходів). Існує також реєстрація авторського права в Американській системі.

По результату реєстрації видається свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір від фізичних осіб, яке є дійсним протягом усього життя автора і 70 років після його смерті.

Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення і починає діяти від дня створення твору.

❗️❗️❗️Адвокатське бюро “Дворська і партнери” надає юридичні консультації із питань реєстрації авторського права, надає послуги із реєстрації авторського права, підготовки ліцензійних договорів та послуги з юридичного супроводу їх укладення!

Ми допомогли багатьом авторам, і ми пишаємося тим, що нашим клієнтом є автор унікального методу, який не має аналогів у світі, а саме: “Безлогічний метод усунення негативних програм” або просто “Метод Лосєва С.І.(Лосєв Станіслав Іванович)”, Станислав Лосев❗️
___________________________________
Адвокатське бюро “Дворська і партнери”,
м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 19, офіс 1203
+38 093 254 27 88
e-mail: advokat@dvorska.com.ua
http://dvorska.com.ua