У нас для вас є дві новини, одна хороша, інша – погана! З якої почати?!

автор публікації, адвокат Ірина Дворська

Почнемо з головної!

З 01 липня 2020 набувають чинності зміни до кримінального та адміністративного законодавства, а саме:

Вводиться кримінальна відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

🚫Кримінальна відповідальність передбачається у вигляді штрафу від однієї тисячі (17 000 грн.) до двох тисяч (34 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

🚫При повторному вчиненні: штраф у розмірі до трьох тисяч (51 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

В статтю 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення внесені зміни і притягненню до адміністративної відповідальності за цією статтею, підлягають особи (судноводії), які здійснюють управління річковими, морськими або маломірними суднами!

*Зверніть увагу, що неоподатковуваний мінімум доходів громадян, для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

Вводиться процедура дізнання та розділення кримінальних правопорушень на кримінальні проступки та злочини.

Кримінальні проступки, такі як шахрайство, крадіжки, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо, будуть розслідуватися ДІЗНАВАЧАМИ в спрощеному порядку по процедурі ДІЗНАННЯ.

📥Дізнавачем є службова особа підрозділу дізнання органу Національної поліції, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу Державного бюро розслідувань, які уповноважені в межах компетенції, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків.

📥Кримінальним проступком є діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму у розмірі 51 000 грн. або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Процедура ДІЗНАННЯ вводиться з метою розвантаження слідчих Національноїї поліції та слідчих інших органів від кримінальних справ не “великої” тяжкості та пришвидшенню проведення досудового розслідування по справам, які мають ознаки кримінального проступку.

Всі кримінальні справи, які знаходяться у слідчих на даний момент і підпадають під кримінальні проступки будуть призупинені та передані новоствореному підрозділу ДІЗНАННЯ для проведення досудового розслідування в межах компетенції та строків. які визначені Кримінальним процесуальним та Кримінальним кодексом України.

Яка новина вам більше до вподоби?

Бережіть себе та своїх близьких!

Гарного дня!

З повагою,

Адвокатське бюро “Дворська і партнери”
02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 19 оф. 1203
тел. 093 136 28 85